W dniach 15-16 października 2011 r. w Rzymie odbyło się spotkanie: Nowi Ewangelizatorzy dla Nowej Ewangelizacji. W Watykanie spotkało się około 150 różnych rzeczywistości kościelnych działających na polu Nowej Ewangelizacji z różnych stron świata. Wśród nich było ok. 400 osób odpowiedzialnych, a na ogólne spotkanie przybyło ok. 8 tys. członków ruchów i wspólnot zaangażowanych w Nową Ewangelizację. Spotkaniu temu przewodniczył J.E. Abp Rino Fisichella – Przewodniczący Papieskiej Rady do Spraw Promocji Nowej Ewangelizacji. W tej inicjatywie brały również udział 3 osoby ze Szkoły Nowej Ewangelizacji i Katolickiego Stowarzyszenia UNUM z naszej Archidiecezji: Ks. Mariusz Ryba, Anna Gąsiorowska i Katarzyna Jaromi.

Podczas tych obrad Nowi Ewangelizatorzy spotkali się z Ojcem Świętym Benedyktem XVI i uczestniczyli w Eucharystii pod przewodnictwem Papieża. W programie były obrady odpowiedzialnych za Nową Ewangelizację oraz spotkanie ewangelizatorów ze świadkami takimi jak: Matka Weronika Berzosa, Vittorio Messori, Marco Bersanelli i J.E. Bp. Fabio Suescun Mutis – Biskup Ordynariatu polowego w Columbii. Na zakończenie odbył się również koncert Andrea Bocelli.

W czasie niedzielnej homilii Papież ogłosił Rok Wiary w Kościele, by nieść światu prawdę. Specjalny Rok Wiary będzie trwał od 11 października 2012 r. – rocznicy otwarcia Soboru Watykańskiego II – do uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata (24 listopada 2013 r.). Celem tej inicjatywy jest wsparcie podejmowanych przez Kościół wysiłków głoszenia Ewangelii całemu światu. Temat podjęty został w rozważaniu na Anioł Pański, wobec licznej rzeszy pielgrzymów zebranych na Placu św. Piotra.