7 czerwca 2014r. Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Jakuba Apostoła Archidiecezji Przemyskiej spotkała się w Laszkach na ostatniej w tym roku formacyjnej Szkole Ewangelizatora.

W pierwszej części spotkania próbowaliśmy pobudzić naszą kreatywność. Celem było: „Odrzucić sztywne myślenie i tworzyć z głębi serca”. Twórczości możemy się nauczyć tylko poprzez działanie, więc jednym z zadań, które mieliśmy wykonać było znalezienie nietypowych zastosowań zwykłej zapałki. W drugiej części formacyjnej, która nosiła tytuł: „Nadaj Życiu Kierunek”, zastanawialiśmy się nad tym, jak chcemy, żeby wyglądało nasze życie za kilkadziesiąt lat i podejmowaliśmy konkretne decyzje, które pomogą nam w realizacji tego celu. Umocniłam się w tym, że wraz z Panem Bogiem kieruję swoim życiem i jeśli chcę, to ono może być naprawdę piękne.

Wieczorem wraz z zespołem Apostolos w parafii pw. św. Zofii i św. Szczepana w Laszkach przeżywaliśmy Czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Wielbiliśmy Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, wsłuchiwaliśmy się w konferencję, którą wygłosił ks. Paweł Serwański oraz prosiliśmy o przyjście Ducha Świętego do głębi naszych serc i całego życia. Centralnym punktem czuwania była Eucharystia. Chwała Bogu za wszystko co już zdziałał i co zdziała w naszych sercach!

Patrycja