W ostatnich latach w Jarosławiu jako Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Sł. Bożej Anny Jenke organizowaliśmy Podkarpackie Biegi Benedyktyńskie. Tym razem w ramach VI Jarmarku Benedyktyńskiego, postanowiliśmy zorganizować Pielgrzymkę Biegową 1050-lecia Chrztu Polski. Udział w biegu ze względu na jego charakter i dystans nie ma ograniczeń wiekowych. Długość biegu to 1050 metrów a limit miejsc to podobnie 1050 osób. Trasa również nie jest przypadkowa: rozpoczyna się przy kościele MB Królowej Polski w Jarosławiu i przez rynek prowadzi do źródeł chrześcijaństwa w naszym mieście – wzgórza św. Mikołaja, zwanego Jarosławskim Opactwem Pobenedyktyńskim, którego historia sięga 1611 roku. Właśnie tutaj powstał pierwszy w średniowiecznym grodzie jarosławskim kościół.

Dla wszystkich zawodników przygotowane są pamiątkowe medale, a bieg wyróżnia się także ilością i różnorodnością kategorii, które na Gali podsumowującej pragniemy nagrodzić.

Wśród uczestników wyróżnione zostaną osoby z najlepszymi wynikami według kategorii wiekowych ale również osoby duchowne, nauczyciele, służby mundurowe oraz ruchy i stowarzyszenia działające na terenie Archidiecezji Przemyskiej.

Regulamin i dodatkowe informacje znajdują się na stronie Jarosławskiego Opactwa.