Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów – Bieszczady dla Jezusa 2016

Polańczyk-Solina-Myczków-Wołkowyja-Ustrzyki Górne-Wetlina-Cisna

Bieszczady to miejsce odpoczynku i radosnego przebywania dla wielu ludzi z całego kraju, którzy właśnie tu pragną spędzić czas odnowy sił fizycznych, ale i duchowych. Przybywają tu także ludzie zagubieni, poszukujący sensu życia. Podczas inicjatywy WEB chcemy dla wszystkich zapewnić pomoc i wsparcie moralne oraz duchowe w formie wspólnego przebywania, spotkań, dialogu, modlitwy wspólnotowej, a także przez koncerty znanych wykonawców chrześcijańskich, projekcji filmowych, spektakli małych form teatralnych, itp.

Inicjatywa jest koordynowana przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Św. Jakuba Apostoła działającą w ramach Katolickiego Stowarzyszenia UNUM  z udziałem Diakonii Modlitwy Epafras, Wspólnot, Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich (Ruch Apostolstwa Młodzieży, Ruch Światło-Życie, Odnowa w Duchu Świętym i in.).

Mamy nadzieję, że Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów będzie promowana w dalszym ciągu nie tylko przez naszą Archidiecezję, ale także przez inne Kościoły lokalne, bo jest to jedna z inicjatyw ewangelizacyjnych w Polsce, którą warto kontynuować.


Serdecznie zapraszamy na kolejną Wakacyjną Ewangelizację Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa 2016”

Zapraszamy animatorów i tych, którzy pragną dzielić się Jezusem z innymi.

(Osoby spoza Szkoły Nowej Ewangelizacji, RAM, KSM i Oazy powinny przywieźć opinie lub list polecający od swojego duszpasterza).

Inicjatywa trwa w dniach 18-22 sierpnia 2016 r. Bazą dla Ewangelizatorów jest Remiza strażacka w Polańczyku, w której należy zgłosić się w dniu przyjazdu (znajdująca się naprzeciw Kościoła parafialnego – mapka w załączeniu).

ZAPRASZAMY DO POSŁUGI:
-Modląc się za ewangelizatorów
-Dzieląc się osobistym doświadczeniem wiary
-Przygotowując pomniki/pantomimy
-Śpiewając/grając na instrumentach

Jeśli chcesz posłużyć w przynajmniej jednej z powyższych form, a jednocześnie jesteś animatorem/moderatorem/liderem we wspólnocie lub uczestniczysz w jakiś sposób w jej życiu, zgłoś się, wypełniając poniższy formularz. (UWAGA! Osoby spoza Archidiecezji Przemyskiej proszone są o przywiezienie ze sobą opinii/zaświadczenie od osoby odpowiedzialnej za grupę – najlepiej kapłana)

Koszt udziału w Ewangelizacji – 50zł. Pokrywa on zakwaterowanie, wyżywienie, dojazdy do miejsc ewangelizacji. Należy zabrać ze sobą jedynie śpiwór, rzeczy osobiste (ciepłe ubranie ze względu na pobliskie jezioro), Pismo święte, notatnik.

Zapisy w linku.

Szczegółowe informacje przesyłane są w mailu zwrotnym. W przypadku wątpliwości/pytań prosimy o kontakt: sne@przemyska.pl

Znajdź na Facebook’u nasz profil, na którym trwają przygotowania do WEBu – tam też na bieżąco pojawiać się będą wszelkie informacje o przebiegu akcji.

Do zobaczenia w Polańczyku!