W sobotę, 10 grudnia, rozpoczęły się Radiowe Rekolekcje Adwentowe w parafii pw. św. Piotra i Pawła w Medyce. Przebiegały one pod hasłem roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”.

W pierwszy dzień rekolekcji, poszukując odpowiedzi na najważniejsze pytania, ks. Łukasz Nycz w słowach homilii ukazał prawdziwy obraz Boga i zachęcił uczestników rekolekcji do tego, aby w swoim życiu żyli Bogiem, który jest Miłością. Wieczorna rekolekcyjna audycja była okazją do zastanowienia się, w jaki sposób wiara pomaga rodzicom w wychowaniu dzieci.

Drugi dzień rekolekcji podczas niedzielnych Eucharystii w parafii pw. św. Piotra i Pawła w Medyce był czasem poszukiwania odpowiedzi na pytanie Dlaczego głosić? Wieczorna rekolekcyjna audycja była okazją do zastanowienia się, w jaki sposób młodzi ludzie w swoim życiu kształtują relacje przyjacielskie. W trzeci i ostatni dzień rekolekcji ks. Łukasz ukazał – za św. Janem Chrzcicielem, patronem rekolekcji, – że Jezus był pełen mocy Boga. W przekazanym słowie uświadomił uczestniczącym w rekolekcjach, że bez Ducha Świętego i Jego mocy, żaden ze współpracowników Jezusa nie będzie mógł kontynuować wyzwalającego działania Mistrza. Wieczorna rekolekcyjna audycja stała się okazją, aby uczestnicy dali świadectwo, jakie znaczenie dla każdego człowieka ma wspólnota parafialna.

Zapraszamy do odsłuchania i obejrzenia rekolekcji tutaj oraz galerii zdjęć.