W poszukiwaniu Bożych przewodników – to hasło tegorocznych rekolekcji dla maturzystów, które odbyły się w dnia od 5 do 7 stycznia 2017 roku w Collegium Marianum w Przemyślu. Treści rekolekcji były okazją do poszukiwania odpowiedzi na pytania: kim jestem? co jest moim życiowym celem? czym kierować się w życiu? Maturzyści mogli także pogłębić swoją wiedzę na temat powołania, a także zasad osobistego rozwoju. Rekolekcje były także okazją do spotkania z ludźmi, którzy wybrali różne powołania w życiu, a także studentami. Rekolekcje były także radosnym czasem przebywania we wspólnocie. Rekolekcje prowadzili: ks. Łukasz Nycz, s. Agnieszka Zych, kl. Dawid Kowalczyk, Maria Potoczna, Justyna Hajnus, Klaudia Miesiąc.

A oto kilka opinii uczestników:

Doświadczyłem wewnętrznego pokoju, ale też pozytywnego poruszenia serca, szczególnie na adoracji (…) doświadczyłem bliskości Boga, udowodniłem sobie Jego istnienie po tym, gdy prawie stałem się ateistą (przez kilka tygodni nie wierzyłem w nic), kiedy Ktoś mnie tu przyciągnął i wydobył z tych ciemności. Zmotywowałem się do życia, przyszłości, nabrałem nadziei ZAUFAŁEM.

Mogłam zastanowić się nad swoim życiem – co z nim zrobić, jak ukierunkować. Rekolekcje dały mi wiele radości. Mogłam poznać ciekawych prowadzących i osoby, które tu przyjechały.

Podczas rekolekcji dostałam łaski Bożej w poznaniu siebie. Bóg zesłał mi osobę, która powiedziała, pokazała jak mam sobie pomóc. Dostała też olśnienia i już wiem gdzie powinnam iść na studia.

Chwała Panu za ten czas!