• Pandemia Covid-19 co prawda wywołała ograniczenie lub zanik praktyk duchowych, ale w sercach chrześcijan wciąż budzi się pragnienie Boga doświadczanego we wspólnocie. Również młodzi ludzie zaczynają dostrzegać pustkę spowodowaną brakiem wspólnoty czy rekolekcji i zaczynają szukać sposobów, aby zaspokoić ten głód. Znając te potrzeby przychodzimy z pewną propozycją.
  • Oczywistym jest, że pandemia ta nie opuści nas tak szybko, a z pewnością nie podczas najbliższych tygodni, czy nawet miesięcy. Jak wiemy, uniemożliwia to funkcjonowanie i przeprowadzanie wielu przedsięwzięć. Dotyczy to również dotychczasowych narzędzi duszpasterskich, które z powodów sanitarnych zostały ograniczone lub całkowicie wstrzymane. Jednocześnie wirus ten nie da rady powstrzymać Ducha, którego Bóg pragnie wylewać na młodych naszej Archidiecezji, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. W poprzednich latach jedną z najważniejszych form przygotowania do tego sakramentu były rekolekcje weekendowe. Niestety w tym momencie bierzmowani zostali pozbawieni możliwości przeżycia tak ubogacającego czasu, który zawsze był bardzo cennym doświadczeniem. Z licznych rozmów z młodymi ludźmi wiemy także, że czas pandemii negatywnie wpływa na ich rozwój duchowy, a co za tym idzie, relację z Bogiem. W wielu z nich budzi się tęsknota czy wręcz pragnienie rekolekcji. Dlatego też Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Jakuba Archidiecezji Przemyskiej oraz Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej wychodzą z propozycją weekendowych rekolekcji dla bierzmowanych „Wake up” ONLINE. Mamy świadomość, że fizyczny przyjazd do Domu Rekolekcyjnego i tak odbyte rekolekcje znacząco ułatwiają ich głębsze przeżywanie, jednak dopóki jest to niemożliwe, forma online jest najlepszym odpowiednikiem.
  • Jak zatem wyglądałyby rekolekcje dla bierzmowanych online i ile czasu trzeba na nie wygospodarować? Rekolekcje rozpoczynamy w piątek wieczorem w godzinach od 18:30 do 20:00. Następnie w sobotę blok przedpołudniowy trwał będzie od 9:30 do 12:00, a po nim nastąpi przerwa. Po solidnej regeneracji wracamy o godzinie 15:00 i działamy aż do 18:00. Na dobre zakończenie dnia dołączymy do nabożeństwa #BieszczadzkieStrumienieMocy, które odbywa się od 19:30 do 21:00. W niedzielę zaś krótkie przedpołudniowe spotkanie 9:00-11:00, które pozwoli nam podsumować całe rekolekcje. Oprócz manewrów transmitowanych z Domu Rekolekcyjnego w Rzepedzi, będziemy Was gorąco zachęcać do uczestnictwa w Waszych parafialnych Mszach czy też adoracjach Najświętszego Sakramentu. Byłoby doskonale, gdyby szczytem naszych rekolekcji była także spowiedź.
  • Zapisy odbywać się będą: 1.w formie grupowej zgłaszanej przez księdza z parafii na email fr.rutek@gmail.com i wtedy opiekun robi zbiorczy przelew; 2. indywidualnie poprzez formularz google
  • Proponujemy następujące terminy:

14-16.01.2021r. (ferie) Termin wyjątkowo od czwartku wieczorem do soboty przed południem!

https://forms.gle/vQ5WfVLa6GhsM9gD7

5-7.02.2021r.

https://forms.gle/TfxVG7ovKEAKvRHz9

19-21.03.2021r.

https://forms.gle/rB9TbsUjKKWuM2518

23-25.04.2021r.

https://forms.gle/wScZXhnotsvBjhPC6

  • Z racji tego, iż pandemia zmusiła nas do zamknięcia domów rekolekcyjnych, w tym również tego w Rzepedzi, zwracamy się do uczestników rekolekcji z prośbą o symboliczną wpłatę 20 zł na rzecz utrzymania Domu Rekolekcyjnego.
  • Każdy uczestnik dostanie na email – Zaświadczenie o odbyciu Rekolekcji przed Bierzmowaniem

Z nadzieją na zobaczenie i modlitwą +++

ks. Mateusz Rutkowski & animatorzy